Blog

Salon Takımlarına Ada Duvar Üniteleri İle Zarafet katın

Modern, klasik veya soyut hoşlandığınız sanat akımını yemek odası duvarlarına taşıyabilir ve yemek odası dekorasyonu ada mobilya ile kazandırabilir aynı zamanda bu atmosferi evinizin her alanında tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda tercih edilen tabloyu konsolun arkasındaki duvara asabilir ancak tabloyu konsolu tam ortalayacak şekilde konumlandırmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hoş bir odak noktası oluşturabilir ve lüks anlayışınızı daha da pekiştirebilirsiniz. Aynalar illüzyon oluşturmaya yardımcı son derece kullanışlı parçalar olurken, özellikle küçük yemek odaları için mükemmel bir etki oluşturmakla beraber ortamı daha geniş ve büyük göstermesi nedeniyle konsol üstü aynı modellerine göz atabilir ve aynanın gücünden yararlanabilirsiniz.

Halı Kullanımına Önem Verin

Evinizin atmosferinin havasını değiştirirken halı kullanımına önem verebilirsiniz bu doğrultuda halı tercihlerinizi farklı şekillerde gerçekleştirebilirsiniz. Ev içerisinde yer alan halıyı yemek masasının altına yerleştirebilir yanı sıra konsol ya da masa arasına yerleştirebilirsiniz. Fakat halı kesiminin yemek masasına uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yuvarlak yemek masası için yuvarlak halı tercih edilebilir. Dikdörtgen yemek masası için kare ya da dikdörtgen model bir halı tercih edilebilmektedir.

Aksesuarlar İle Dekorasyon Nasıl Tamamlanır?

Aksesuarlar lüks dekorasyonun en önemli parçaları arasında yer alırken, yemek masasının ya da konsolun üzerine eklenecek şık objeler ile yemek odası dekorasyonunun en iyi şekilde tamamlamak mümkünken, bu uygulamayı diğer odalarda da tamamlamak mümkündür. Görsel açıdan zevkli dekorasyon oluşturmak için yemek masasında şamdan, çiçek aranjmanı veya vazo kullanılabilmektedir. Aynı zamanda konsolun üst kısmına küçük biblolar ekleyebilir ya da aile fotoğrafları ile anlamlı bir köşe oluşturabilirsiniz.
Yemek odası dekorasyonunda kullanılacak parçalar için Ada mobilyayı tercih edebilir kalite ve lüksü aynı anda yaşamanin zevkini sizler de tadabilirsiniz. Son olarak yemek odası ya da evde dekorasyonları gibi yatak odası dekorasyonunda da yardımcı fikirler için en çok tercih edilen Ada mobilya ahşap renkler evde dekore ederken sıcaklık katmak istenirse akla ilk gelen seçenek olan ahşap doğru renk seçimine sahip olmadığında hayal kırıklığı yaratan sonuçlar oluşturabilmektedir. Sahip olunan ahşabın cinsi ve alt tonuyla kombine edilmesi üzerine ise harika bir uyum ortaya çıkabilmektedir. Çoğu kişi evini dekore ederken ahşap kullanmak istese dahi nasıl bir tercih yapması gerektiğini bilmemesinden dolayı kararsızlık yaşamaktadır. Birçok farklı tona sahip olması ahşap dekorasyonunu karmaşık gösterse de ağaçların işlenmesi sonucu ortaya çıkan ahşap birbirinden farklı renk tonlarına sahip olabilmektedir.

Ada Mobilya da Ahşap Tonları

Ahşap mobilyalar vernik ve cilalama işlemlerinden sonra genel olarak kızıl tonları ve açık tonlardan oluşmaktadır. Ahşap kullanmak isteyen kişiler sedir ağacı rengini tercih edilebilirken, kahve tonuyla genellikle kızıla yakın yatak odası mobilyalarında, sedir ağacı ülkemizde yetişmesi ile de mobilya ürünlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Renginin kızıllığı arttıkça bulunduğu ortamın ihtişamı ve şıklığı da aynı doğrultuda artması nedeniyle kendine özel kokusu ve atmosferi farklı bir hava oluşturarak yapılabilecek en iyi seçimler arasında yer almaktadır. Kırmızımsı rengi ve zamanla koyulaşır ve cilalandığında kırmızımsı bir parlaklık gösterir. Mükemmel işlenebilirliğe sahip olmasından dolayı oldukça fazla dayanıklıdır. Hafifliği ile çok dayanıklı olması sebebinden dolayı ev mobilyalarında ada mobilya sıklıkla tercih edilmektedir. Kiraz kırmızımsı kahverengiden sarıya kadar değişen ince düz damarlı sert bir ağaç olmasından dolayı genel olarak oymalı sandalyeler için kullanılmaktadır. Fakat düz desenli masa ve dolaplarda da sıklıkla görülmektedir. Ceviz çikolata kahvesinden sarıya kadar değişen düz damarlı bir sert ağaç olmasından dolayı değişebilen rengi sayesinde mobilyalarda oldukça fazla şekilde karşımıza çıkan ceviz dayanıklılığı ile şekil verilmeye de oldukça müsait olmasından dolayı en sık ve en popüler tercih edilen tablolarda ya da ev aksesuarlarında ilk olanaklar arasında yer almaktadır.

Duvar Ünitesi Seçimleri Nasıl Olmalı?

Son dönemlerin popülerliği olarak evrenin modern olmasına oldukça fazla önem verilirken özellikle salon ve her birimiz için önemli bir yaşam alanları nedeniyle bu açıdan bakıldığında salonda TV ünitesi dekorasyonu ve renk uyumu dikkat edilmesi gereken konuların en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Teknoloji çağında yaşamamızdan dolayı TV karşısında geçirilen vakit oldukça fazla artmaktadır. En çok vakit geçirilen yer salon dekorasyonu daha fazla önem kazanmaktadır. Salon daha dekoratif görünmesi amacıyla farklı işlevsel TV ürünleri tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra salon dekorasyonu denildiği zaman akla ilk gelen ürün ada mobilya TV üniteleridir.
Farklı tasarım ve malzeme seçenekleri ile dekoratif görünüme oldukça fazla yardımcı olmaktadır.
Televizyonun yerini oluşturan ünitelerin dolaplı, raflı, cam kapaklı ve bölmeli tasarımları olmasından dolayı hem sehpa olarak da kullanılabilecek hem de duvara monte edilebilecek modelleri yer almaktadır.
Gün içerisinde en çok vakit geçirilen alan salonlardaki mobilyaların bir parçası TV üniteleri olmasından dolayı odanın dekoratif görünüm kazanmasına oldukça büyük rol oynayan bir ürün olmaktadır. Evin dekorasyonuna uygun ve mobilyaların bir bütün halinde görülmesini sağlayan TV üniteleri bulundukları alana hoş bir hava katarken son dönemlerde evde dekorasyonuna verilen önem artınca TV üniteleri de boyut değiştirmiştir. Estetik duruş ve görünüş açısından farklı tasarımlar da ahşap modeller olmaktadır. Bu durumun nedeni ise ahşap ürünlerin her alana uyum sağlaması ve bulundukları mekan dekoratif bir görünüm kazandırması nedeniyle ahşap TV ünitesi dışında ise aşağıdaki alternatifler tercih edilmektedir.

 • Kitaplık model
 • Modern
 • Duvara monte edilen
 • Şömineli
 • Metal
 • Masif
 • Ceviz
 • Köşe
 • Dolaplı
 • Cam
 • Mermer
 • Asma tavan TV ünitesi tercih edilmektedir

Mobilyaların konumu da TV ünitesinde dekorasyonu ve yerini belirlemede etkili olmasından dolayı burada dikkat edilmesi gereken konu oturma şekli ve rahat edilmesidir.