Blog

Gösterişli Koltuk Takımları

Yaşam alanlarında en ilgi çekici ürünlerden biri olan Ada Avantgarde koltuk takımları dekore edilmek istenen ev dekorasyon stilini hayata geçirme konusunda katkı sağlamanın yanı sıra evde konforlu zaman geçirmeye de olanak sağlamaktadır.
Koltuk takımı nasıl tercih edilir ve oturma grubu alırken nelere dikkat edilmelidir. Yaşam alanı düzenlemek isteyen kişilerin aklına başlıca takılan sorular olmaktadır. Kumaşın kaliteli olmasına oldukça fazla dikkat edilmelidir. Birkaç sene içerisinde deforme olacak kumaşa sahip bir koltuk takımı kesinlikle temin edilmemelidir. Ne yazık ki iyi olmayan bir kumaş koltuk takımlarını temin edecek olan kişileri uzun süre memnun edememektedir. Koltuk takımları aynı zamanda iyi bir finansal yatırım olmasından dolayı iyi bir kumaşa sahip olmasına özen gösterilmelidir. Böylelikle;

  • Koltuk takımının iskeleti
  • Yapımında kullanılan malzemeler
  • Kumaşının kalitesi ve özellikleri
  • Tarzı ile konfor
  • Birbirine uyumlu mobilyalar
  • Bütçe

Gösterişli koltuk takımı tercihinizde dikkat etmeniz gereken başlıca unsurlar olmaktadır.

Odanın Büyüklüğü Doğrultusunda Tercihler

Oturma odası ya da salonlar için iyi bir takım alınacaksa bu takım kaç kanepeden ya da berjerden oluşacak bu konu hakkında analizler gerçekleştirilmelidir. Bu soru ailede kişi sayısını yani gereksinim İle bağlantılı olsa da aslında evin genişliği ile de ilgilidir. Bu durumda eğer yeni evlenecek olan kişiler ya da yeni taşınacağı ev için oturma grubu almaya karar veren kişiler evin genişliği doğrultusunda karar vermede yararları bulunmaktadır. Koltuk takımlarında iki-üç olmak üzere Ada Avantgarde 4 kişilik kanepelerde dahil edilebilmektedir. Eğer küçük salon için koltuk takımları temin edilecekse bu durumda köşe takımları da değerlendirilebilmektedir. L koltuk olarak bilinen bu koltuklar da berjerler ve puflarla kombinlemek mümkündür. Bir şeyleri göstermez diye koyu renk Ada Avantgarde mobilyalar tercih edildiğinde tarzınızdan tamamıyla çıkmış olursunuz. Bu madde tamamen tarzla alakalı bir detay olmasından dolayı içecek dökülür ya da kedi-köpek kılları görünür diye beyaz mobilya yerine koyu renkli mobilya almayı tercih edenler bu durumdan vazgeçmelidir. Önemli olan kişinin tarzına uygun bir mobilyaya sahip olmasıdır. Aynı zamanda koltuk takımlarının garanti süresine de dikkat edilmelidir.
Mobilya almadan önce koltuk takımının iskeletine mi yoksa kumaşına mı garanti verdiğine ya da kaç yıl garantili olduğu konusunda analizler gerçekleştirilmelidir. Koltuk takımı renk seçimi konusunda da oda büyüklüğü doğrultusunda karar vermek mümkünken, küçük bir odası bulunanlar ya da odayı daha büyük göstermek için açık renkli ve minimal tasarımlara sahip ürünleri tercih etme şansına sahiptir. Kanepe, berjerleri farklı fakat birbirine uyumlu renkler de tercih etme imkanına sahip olabilmektedir. Alanın dekorasyonu hareketlendirilebilirken duvarları da koltuk renginden birkaç ton açık ya da koyu tonlarda tercih etmek mümkündür.
Tek duvara duvar kağıdı uygulamak ya da duvarı farklı bir renge boyamak ise evet şık bir hava katabilmektedir yastıkların kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. İçerisinde hemen deforme olacak malzemeler bulunan yastıklar o konforu koltuk temin edecek olanlara sunamayabilmektedir. Evin birçok alanında uygulanabilecek sayısız dekorasyon ürünleri yer almaktadır. Bunlardan biri de puantiyeli tasarımlardır. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan ve evin birçok alanında uygulanan puantiyeli tasarımlar dekorasyonu bütünlük dendiğinde akla sıradanlaşmış düz tasarımlar gelse de artık bunlardan uzak durmanın vakti dedirtebilmektedir.

Ada Avantgarde Dekorasyon

Tekstilden duvara mobilyalardan tabak ve fincanlara kadar sayısız objede tercih edilebilecek olan Ada Avantgarde puantiyeli yani benekli tasarımlar eve farklı bir dokunuş sağlayabilmektedir. Kendine has enerjik bir havası olan ve evi canlandıran puantiyeli tasarımlar kullanımı zor olsa da fazla tekrarlandığında ya da yanlış parçalarla tercih edildiğinde evin tadını kaçırabilmektedir. Hem yastık kılıfları hem koltuk örtüleri hem de perdeler üzerinde tercih edilebilecek bu tasarımlar düz renkler yerine bir hareketlilik katabilmektedir. Ne tür renklerde kullanılması iddialı desenleri çok göze batırmadan tercih etmenin bir diğer alternatifleri arasındadır. Daha nötr ve açık tonlardaki alternatiflere yönelmek ise açık gri, pudra ya da pastel renkler puantiye ile birleşmesi üzerine dengeli bir görüntü yakalamaya yardımcı olur. Abartılı bir görünümü önlemek için sık desenli puantiye yerine daha dağınık puantiyeli tasarımları tercih etmekte mümkündür. Puantiyenin en sevdiği desenlerden biri ise çizgili tasarımlardır. Bu ikilinin evde harika bir uyum yakaladığına şahit olduğunuzda çok şaşıracaksınız. Puantiye tasarım dekorasyona dahil etmekten çekinenler daimi olmayan ve taşınabilecek parçalarla tercih edilebilmektedir.