Blog

Koltuk Opsiyonları

Yeni eve mi çıkanlar, oturma grubu koltuklarını değiştirmek isteyenler ya da eskimiş koltuklarını yenileyenler…. Ada Avantgarde sizlere çeşitli koltuk opsiyonları sunuyor.

Şık tasarımlarıyla sayısız koltuk modellerini siz değerli müşterilerimiz için üretiyoruz.

  • Parça Kol Koltuk Modelleri: Temiz, düz çizgiler ve kare açılar, her alanda özel ve çağdaş görünür. Fazladan yer kaplayacak kıvrımları olmayan bir raylı koltuk, küçük alanlar için akıllı bir seçimdir.
  • Chesterfield Koltuk Modelleri: Zamansız bir klasiğin tanımı Chesterfield koltuk modelleri, püsküllü sırtlığı ve sırtlık ile aynı yükseklikte oturan yuvarlatılmış kollarıyla bilinir. Geleneksel bir estetikle dizayn edilmiştir.
  • Düşük Profilli Koltuk Modelleri: Bu modeller havalı oldukları kadar rahatlığı sonuna kadar hissettirir. Düşük profilli bu modeller, eşsiz bir hava yaratan ve odanızı daha uzun gösteren modern bir tarzdır. Küçük alanlarınızı kullanışlı hale getirmek için doğru bir seçim olacaktır.
  • Rulo Kol Koltuk Modelleri: Klasik ve her zaman tarz olan bu modeller de tamamen kişinin zevkine göre dizayn edilmiştir. Modernden, çiftlik evine kadar her türlü estetikle odalarınıza zarif bir görünüm kazandırır. Bir artısı ise başınızı yasladığınızda ekstra rahatlık sağlar.
  • Eğim Kol Koltuk Modelleri: Sırtlığın üst kısmından başlayarak, hafif eğimli kolları olan koltuk çeşididir. Daha fazla konfor için kavisli bir siluet oluşturur. Böylece arkanıza

yaslanıp rahatlıkla dinlenebilirsiniz.

 • Futon Koltuk Modelleri: Bu modeller Japon yatak stilinden ilham alan modern oturma odanıza mükemmel bir ektir. Bu koltuklar çeşitli şekillerde kullanılabilir ve tüm oda boyutlar için idealdir. Bir koltuk veya bir yatar koltuk olarak ya da düz bir yatağa da dönüştürerek konforu sağlayabilirsiniz.

En Rahat Koltuk Takımlarını Nasıl Seçeriz?

Koltuğun rahatlığı ayakları yere basıp dik oturmayı tercih edenler ve yayılmayı, kıvrılmayı veya yaslanmayı tercih edenlere göre değişiklik gösterir. En rahat koltuğu bulmak, iki oturma tarzından hangisine daha yatkın olduğunuza ve ardından oturma tarzınıza uygun bir koltuk bulmaya bağlı olacaktır.

Dik oturmayı tercih edenler;Oturma derinliği az olan mobilyaları seçmelidir. Oturma derinliği fazla olan koltuklar, sizi daha yatık bir duruşa teşvik eder. Derinliği az olan mobilyalar ayaklarınız yerde kalırken daha dik oturmanızı sağlar.

Dik oturanlar için destekleyici bir sırtlık bulmak da daha önemlidir. Destek için sadece yüksek bir sırt minderine güvenmek yerine, koltuk çerçevesinin yüksek bir sırtlığa sahip olduğu modelleri arayabilir ve daha yüksek bir kolçak tercih edebilirsiniz.

Daha rahat şekilleri tercih edenler;

Fırsat ortaya çıkar çıkmaz kıvrılmayı veya uzanmayı tercih ederseniz, muhtemelen daha geniş bir koltuk derinliğine sahip daha düşük profilli bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Kol yüksekliğini de göz önünde bulundurabilir ve yayıldığında koltuk başlığı görevi görebilecek bir alt kol tercih edebilirsiniz.

Ada Avantgarde ile opsiyonlu ve rahat koltuk takımlarının zevkini çıkarabilirsiniz.

Koltuk Kumaşları Seçimleriniz İçin İpuçları

Hangi kanepe kumaşını seçeceğinizden emin değil misiniz? Stili, rengi ve dayanıklılığı doğru şekilde nasıl elde edeceğiniz konusunda sizlere rehberlik ediyoruz.

Koltuğunuzun öne çıkmasını mı yoksa karışmasını mı istiyorsunuz?

 • Koltuğunuz geniş bir aile tarafından çok kullanılacaksa, desenli bir seçenek, ne kadar ince olursa olsun, kazara dökülmeleri gizlemede daha iyi olacaktır.
 • Çizgili bir koltuk, düz renklerden ferahlatıcı bir değişiklik yapar ve diğer kumaşlarla kolayca kombine edilebilir. Çizgili kanepenizi, başka bir şerit türünde, ancak aynı renkte döşenmiş sandalyeler veya ayaklıklarla eşleştirmeyi deneyip uyumu yakalayabilirsiniz.

Kadife kumaşlar, modada lüks bir dokunuş sunarken şönil daha dayanıklı bir alternatif oluşturuyor ve dokuma karışık kumaşlar dayanıklılık sunuyor.

Ada Avantgarde, su geçirmez ve çok çeşitli koltuk takımı kumaşlarıyla müşteri memnuniyetini tadıyor. Polyester, pamuk karışımlı kumaşlarıyla da mobilyalarınıza uygun dayanıklı kumaşlar üretiyor. İster açık ister koyu mobilya tercihleri yapın, leke tutmayan kolay temizlenebilir mobilyalarla rahatınızdan bir şey kaybetmeyeceksiniz.

Ada Avantgarde Koltuk Minderleri İle Kaliteyi Hissedin

Koltuk minderi yapısı da konfor seviyelerini etkiler. Saf bir köpük yastık genellikle oldukça sağlam bir oturma deneyimi sunar. Bununla beraber üzerine oturduktan sonra tekrar şekle girme avantajına sahiptir.

Kuş tüyü minderler daha dolgun bir koltuk sağlayabilir, ancak zamanla yerleşme eğilimi gösterir. Bu nedenle düzenli dolgu gerektirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir